• facebook
 • rss
 • Gdy jest święto, to rodzina się spotyka

  Krzysztof Król

  dodane 18.05.2017 16:49

  W Gorzowie Wlkp., 18 maja, spotkały się szkoły całej diecezji, które noszą imię Jana Pawła II. Takich placówek jest 45.

  VI Zjazd Rodziny Szkół Jana Pawła II Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej odbył się tym razem w Gorzowie Wlkp., a gospodarzem było Katolickie Gimnazjum im. Jana Pawła II.

  Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. w kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski. Przewodniczył jej bp Tadeusz Lityński. Później była prezentacja i pantomima o papieżu Polaku w wykonaniu gospodarzy. Dalsza część uroczystości odbyła się już w siedzibie szkoły. Tam były m.in. okolicznościowe wystąpienia, bieg papieski i rozstrzygnięcie konkursu papieskiego.

  Jak zauważył pasterz diecezji, takie spotkania są bardzo potrzebne, aby pokazać młodemu pokoleniu, że świętość to nie przeszłość. – Świętość to teraźniejszość i nade wszystko przyszłość dla każdego z nas. Św. Jan Paweł II pokazał sobą, że można! Można być człowiekiem intelektu, można być sportowcem, można być człowiekiem kultury, a jednocześnie być blisko Boga – podkreśla biskup.

  Kazanie wygłosił ks. Wojciech Lechów, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej w kurii biskupiej. – Rodzina gromadzi się, gdy jest święto. A to święto jest podwójne. Po pierwsze urodziny Jana Pawła II, a po drugie 20. rocznica wizyta Ojca Świętego w Gorzowie Wlkp. – podkreśla ks. Lechów.

  W spotkaniu wzięła udział m.in. lubuska kurator oświaty. – To wyjątkowy patron, ale też człowiek mi bliski. Mieliśmy to szczęście, że mogliśmy obcować z nim i cieszę się, że nauczanie, myśli, życie w tych młodych ludziach może dzięki takim inicjatywom jak ta dalej trwać i mam nadzieję, że przetrwa – powiedziała Ewa Rawa.

  W całej diecezji jest 45 szkół, które noszą imię Jana Pawła II.

  Dyrektorem gorzowskiej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum jest Ilona Maścianica.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół