• facebook
 • rss
 • Mamy szczęście do księży

  Krzysztof Król

  dodane 20.05.2017 23:36

  Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nowej Soli 20 maja świętowała swój srebrny jubileusz.

  Uroczystość rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego, który przypomniał, że jubileusz to okazja do świętowania i dziękczynienia. – Chcemy podziękować budowniczym i wszystkim parafianom, którzy przez 25 lat uczestniczą w misji Kościoła poprzez życie duszpasterskie, działalność charytatywną, inicjatywy społeczne. Naprawdę mamy za co dziękować Panu. A jak podziękować Bogu inaczej, aniżeli przez modlitwę, dobre postanowienia i zobowiązania? Nie ma lepszego sposobu – podkreślił pasterz diecezji.

  Biskup przypomniał też o wyzwaniach współczesnych wspólnot parafialnych. – Mówiąc o parafii, trzeba też pamiętać, że jej rolą nie jest tylko opieka duszpasterska i posługa sakramentalna wśród praktykujących katolików. W dzisiejszych czasach coraz bardziej naglące jest pytanie o możliwość wprowadzania w życie tego, co Jan Paweł II nazywa nową ewangelizacją. Wydaje się, że nowa ewangelizacja nie jest możliwa bez udziału wiernych świeckich, którzy stanowiliby pomost pomiędzy osobami oddalonymi od Kościoła – mówił biskup. – Aby skutecznie ewangelizować, duchowni muszą współpracować ze świeckimi mającymi z kolei oparcie w jakiś rodzajach stałej, wspólnotowej formacji.

  Po Eucharystii był czas na świętowanie przy stole. – Nie chcieliśmy nikogo wyróżniać, ani nikogo pominąć, więc parafianie przygotowali biesiadę przy kościele. Będą występy i wiele różnych atrakcji – wyjaśnia proboszcz ks. kan. Jerzy Frąckowiak.

  Parafia, jak podkreśla, nie powstałaby bez ludzi zaangażowanych w budowę kościoła i duszpasterstwo. – Będziemy się dziś modlić, żebyśmy trwali przy Bogu i potrafili w swoim życiu zawsze stawiać na Niego. Bo jeśli Pan Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko jest poukładane w rodzinach. Niech Matka Boża czuwa nad nami – podkreśla proboszcz.

  Parafia dla tutejszych mieszkańców to przede wszystkim wspólnota. – Będziemy się dziś modlić, żeby nasz ksiądz proboszcz był jak najdłużej z nami. Księdza wikarego też mamy rewelacyjnego. W ogóle mamy szczęście do księży – podkreśla Maria Stachowiak. Parafia ma ok. 5 tys. mieszkańców. Budowę kościoła i tworzenie parafii przed 25 laty ks. Jerzemu Frąckowiakowi powierzył bp Józef Michalik.

  W parafii nie brakuje powołań. Stąd pochodzą: ks. Arkadiusz Tokarek, ks. Piotr Napieralski, ks. Daniel Geppert i s. Joanna Czepułkowska.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół