• facebook
 • rss
 • Czas na rodzinę

  Krzysztof Król

  dodane 11.06.2017 23:15

  Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł 11 czerwca ulicami Zielonej Góry.

  Organizację Marszu dla Życia i Rodziny w Zielonej Górze koordynuje duszpasterstwo rodzin diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

  - Chcemy zamanifestować wobec świata, że jesteśmy obrońcami życia, ale też ucieszyć się własnym życiem. W tym roku hasło marszu to: „Czas na rodzinie”. To życie przecież zaczyna się w rodzinie i kończy w rodzinie, więc to dobra okazja, aby każdy pomyślał o swojej własnej rodzinie, czy rzeczywiście jej poświęcamy, czy tylko pozornie - wyjaśnia ks. Mariusz Dudka.

  W tym roku Marsz dla Życia na koniec Marszu dla Życia i Rodzina odbył się festyn rodzinny i mecz dla uchodźców zorganizowany przez Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

  - Dobre inicjatywy warto łączyć i to właśnie robimy - podkreśla ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

  A co mówią uczestniczy Marszu dla Życia i Rodziny, którzy przyszli dać świadectwo w każdym wieku.

  - Jestem tutaj, aby promować życie. To radosna manifestacja, która promuje rodzinę, wartości i ideały chrześcijańskie. Musimy wychodzić na ulicę i to odważnie głosić - powiedział Artur Siegieda.

  - Jesteśmy tutaj, bo uważamy, że każde życie jest święte o poczęcia do naturalnej śmierci - wyjaśnia Tomasz Tyliszczak

  - Chcemy pokazywać, że człowiek żyje dla innego człowieka. Nie możemy zamykać się tylko w swoim własnym świecie. Powinniśmy otwierać się dla innych - przekonuje Emilia Marcinkowska.

  - Chrześcijanie nie mogą bać się świadczyć o Chrystusie. Musimy tę radość Bożą zanosić do innych ludzi - zauważa Mateusz Buczacki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół