• facebook
 • rss
 • W trosce o wiernych katedry

  Krzysztof Król

  dodane 07.07.2017 11:53

  Trwają starania o pozyskanie do celów duszpasterskich pomieszczenia dawnego sklepu znajdującego się tuż obok katedry. Póki co niedzielne Msze św. będą odbywać się na placu obok świątyni. Już od 9 lipca!

  Wierni parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wlkp. nie mogą obecnie korzystać ze zniszczonego na skutek pożaru kościoła katedralnego. Taka sytuacja potrwa prawdopodobnie przez dłuższy czas, dlatego podjęto starania o możliwość wykorzystania do celów duszpasterskich pomieszczenia dawnego sklepu znajdującego się w pobliżu kościoła katedralnego. – Lokal ten nie jest obecnie użytkowany, ale zanim parafia będzie mogła z niego korzystać, konieczne jest przeprowadzenie wymaganych prawem procedur administracyjnych – wyjaśnia ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy kurii biskupiej.

  Aby zapewnić wiernym właściwą opiekę duszpasterską podjęto następujące decyzje. Msze św. niedzielne będą odprawiane na placu katedralnym o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i 18.00. Tak będzie już od najbliższej niedziel (9 lipca) do czasu pozyskania tymczasowego pomieszczenia na sprawowanie liturgii.

  Natomiast Eucharystia w dni powszednie będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30 i 18.00 w kościele ojców kapucynów pw. św. Antoniego Padewskiego i św. Stanisława Kostki.

  Kancelaria parafialna funkcjonuje normalnie w budynku plebanii katedralnej przy ul. Obotryckiej 10. Obowiązuje porządek wakacyjny otwarcia kancelarii: w poniedziałki i czwartki w godz. 11.00-13.00 i 15.30-17.30. W sprawach nagłych (pogrzeb, wezwanie do chorego) można się kontaktować z duszpasterzami również poza godzinami otwarcia biura parafialnego.

   

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: GORZÓW, KATEDRA, MSZA

  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół