• facebook
 • rss
 • Maryja czeka na Ciebie

  Krzysztof Król

  dodane 20.07.2017 16:22

  XXXV Piesza Pielgrzymka z Gorzowa Wlkp. na Jasną Górę tuż, tuż. Ta droga może na zawsze zmienić Twoje życie! Zaryzykujesz?

  „Idźcie i głoście” - to hasło tegorocznej pielgrzymki. - Wyruszymy kolejny raz w drogę, aby z modlitwą i śpiewem dawać świadectwo wiary - mówi ks. Andrzej Wręczycki, kierownik pielgrzymki gorzowskiej.

  - Zapraszamy do pielgrzymowania zwłaszcza tych, którzy chcą iść pierwszy raz i zastanawiają się czy dadzą radę przejść 400 kilometrów w kilkanaście dni. Pielgrzymka to wspólnota sióstr i braci wzajemnie za siebie odpowiedzialnych i troszczących się o siebie nawzajem. Można więc zawsze liczyć na pomoc drugiego człowieka. Zatem odwagi - dodaje.

  Oczywiście na pielgrzymkę gorąco zaproszone są także osoby, które po raz kolejny wybierają się na szlak.

  - Czekamy na Was abyście swoją obecnością ubogacili pielgrzymkową wspólnotę - zapewnia kierownik.

  - Nasze pielgrzymowanie trwa kilkanaście dni. Nie każdy ma tyle wolnego czasu, urlopu, aby uczestniczyć w całej pielgrzymce. Dlatego można się dołączyć do pielgrzymki choć na kilka dni. W dowolnym czasie i miejscu - dodaje.

  W tym roku gorzowska pielgrzymka będzie wędrować w ośmiu grupach, które wyruszą z różnych miejscowości. Jako pierwsi na drodze ku Jasnej Górze będą pielgrzymi grupy Tęczowej z Kostrzyna (29 lipca, par. pw. NMP Matki Kościoła). Po nich 30 lipca z Rzepina wyruszy grupa Amarantowa.

  Grupy gorzowskie rozpoczną pielgrzymowanie 31 lipca. Zwykle wyruszaliśmy z katedry. W tym roku jednak ze względu na pożar świątyni inauguracja pielgrzymki nastąpi w kościele NMP Królowej Polski przy ul. Żeromskiego.

  - Zaczynamy Mszą św. o godz. 6.00. Można przyłączyć się do którejś z grup: Biało-Niebieskiej, Biało-Czerwonej, Brązowej lub Akademickiej. Dzień później ze Świebodzina (par. św. Michała Archanioła) wyruszy grupa Błękitna, a 2 sierpnia grupa Seledynowa z Sulechowa z par. św. Stanisława Kostki - wyjaśnia ks. Wręczycki.

  Wszystkie grupy dotrą 12 sierpnia na Jasną Górę. Tam spotkają się z grupami zielonogórskimi i głogowskimi

  Zapisy i informacje w parafiach, z których wyruszają grupy. W Gorzowie są to: par. pw. NMP Królowej Polski, par. pw. Pierwszych Męczenników Polski, Katedra i Biały Kościół (O. Kapucyni).

  Kontakt także poprzez profil na fb - Gorzowska Pielgrzymka.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół