• facebook
 • rss
 • Wyprawki od serca

  Krzysztof Król

  dodane 01.09.2017 13:38

  Tysiąc plecaków dla najbardziej potrzebujących dzieci od Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

  To efekt akcji „1% podatku - 100% serca” i wsparcia sponsorów. Plecaki, w najbliższą niedzielę 3 września, poświęci bp Tadeusz Lityński.

  Dzięki środkom z akcji „1% podatku - 100% serca” oraz wsparciu sponsorów i darczyńców diecezjalna Caritas ponad 1000 plecaków szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci w ramach akcji „Z uśmiechem do szkoły”. – Większość plecaków trafiła już do dzieci na terenie całej diecezji. Najmłodszych mieszkańców Zielonej Góry i okolic zaprosiliśmy na festyn. I tam podopieczni Parafialnych Zespołów Caritas otrzymają takie plecaki – wyjaśnia Dominika Danielak z Caritas, rzecznik diecezjalnej Caritas.

  Podsumowanie akcji odbędzie się w niedzielę 3 września w Zielonej Górze. Caritas zaprasza wszystkich najpierw na Mszę św. do kościoła pw. Ducha Świętego. Początek o godz. 10.00. W jej trakcie bp Tadeusz Lityński poświęci te plecaki. – Po Eucharystii zapraszamy na festyn rodzinny Caritas w ogrodzie parafialnym, podczas którego przekażemy dzieciom plecaki szkolne. Podczas festynu wszystkie atrakcje i słodkości będą dla dzieci nieodpłatnie – podkreśla rzecznik.

  Każdy kogo nie stać na wyprawkę szkolną dla swojego dziecka może jeszcze kontaktować się z diecezjalną Caritas. – Takie osoby w pierwszej kolejności proszone są o kontakt z PZC bądź z biurem diecezjalnej Caritas w Zielonej Górze lub Gorzowie. I będziemy starali się taką wyprawkę przygotować – podkreśla Dominika Danielak.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół