• facebook
 • rss
 • Diecezjalny Przegląd Pieśni Patriotycznych

  Krzysztof Król

  dodane 13.11.2017 00:11

  "Biały Krzyż", "Rota", "Rozkwitały pąki białych róż", "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna" - to tylko niektóre z pieśni, które można było usłyszeć w Sulechowskim Domu Kultury.

  Diecezjalny Przegląd Pieśni Patriotycznych odbył się już po raz siódmy. 12 listopada w na scenie Sulechowskiego Domu Kultury zaprezentowały się 24 podmioty wykonawcze, a wśród nich soliści, zespoły i chóry. Łącznie 145 osób.

  – Celem przeglądu jest propagowanie patriotyzmu przez śpiew piosenek patriotycznych, zaczynając od dzieci, chodzących do szkoły podstawowej, przez młodzież i dorosłych wykonawców. Cieszy nas duże zainteresowanie Przeglądem Pieśni Patriotycznej – mówiła Liliana Kurkowiak, prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Sulechowie.

  Gościem specjalnym przeglądu był bp Stefan Regmunt. – Kiedy śledzimy treść pieśni patriotycznych dostrzegamy w nich zawartą wielką mądrość i jednocześnie budzenie nadziei w Polakach, którzy przez 123 lata przebywali w niewoli – mówił bp Regmun. – Kiedy patrzymy na młodych ludzi, którzy odtwarzają te piosenki patriotyczne, to jesteśmy pełni podziwu dla ich wychowawców, dla rodzin z których ta młodzież się wywodzi oraz dla samych wykonawców. To jest piękna nauka historii, kiedy poznajemy treści tych pieśni, melodie i kiedy dzielimy się z innymi – dodał.

  Tegoroczny przegląd był współorganizowany przez Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża w Sulechowie oraz parafii pw. Narodzenia NMP w Nowym Kramsku. Jak co roku organizatorów wsparło Sulechowski Dom Kultury.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół