• facebook
 • rss
 • Młodzi patrioci już działają

  Krzysztof Król

  dodane 14.11.2017 10:54

  100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę już za niespełna rok. Dlatego postanowili nie próżnować i przybliżyć swoim rówieśnikom ten temat już teraz.

  Kampania internetowa, warsztaty dziennikarskie, debaty patriotyczne - to tylko kilka propozycji kampanii społecznej „Młodzi Patrioci”, którą organizuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i  „Fundacja dla młodzieży”.

  W ogromnym skrócie projekt zakłada różnorakie działania edukacyjne mające przygotować młodzież do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

  - Chcemy też zapoznać młodych ludzi z ich rówieśnikami, którzy przelewali krew w obronie Ojczyzny. Chcemy przybliżyć im ważne wydarzenia związane z odzyskiwaniem przez Polaków niepodległości. Oczywiście w przystępny sposób czyli w formie internetowych filmików. A poza tym chcemy zachęcić młodzież do dyskusji o tym, jak dziś może wyglądać patriotyzm młodych oraz do dzielenia się postawami patriotycznymi - wyjaśnia Agnieszka Wojnarowicz, członek Zarządu KSM.

  - Oczywiście we wszystkie inicjatywy angażują się chętnie KSM-owicze, wypełniając swoją dewizę: służyć Bogu i Ojczyźnie - dodaje.

  W ramach projektu zaplanowano internetową kampanię społeczną przybliżającą ważne wydarzenia z historii Polski, a także sylwetki młodych patriotów. Będą też warsztaty dziennikarskie, a ponadto debaty i konferencje na uniwersytecie.

  Już w najbliższą sobotę 18 listopada w ramach projektu odbędą się bezpłatne warsztaty dziennikarskie pt. „Patriotyczna Młodzieżowa Akademia Dziennikarstwa”.
  Początek o 10.00 na Uniwersytecie Zielonogórskim (Budynek A-16, Aula A, al. Wojska Polskiego 69).

  Patronat nad projektem objął bp Tadeusz Lityński, biskup zielonogórsko-gorzowski.

  Projekt dofinansowany jest ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół