• facebook
 • rss
 • Bądźcie gotowi

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 21.12.2017 09:20

  Na VII Międzyszkolnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Wężyskach wystąpiło 20 grudnia ponad 100 dzieci ze szkół gminy Krosno Odrzańskie.

  Organizatorzy, Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Śląskiej w Wężyskach byli zmuszeni na tegorocznej edycji festiwalu ograniczyć liczbę uczestników, ponieważ chętnych było bardzo wielu. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół, a poza programem zaśpiewały przedszkolaki z Wężysk. Festiwalowe występy były podzielone na prezentacje solistów i zespołów. W kategorii solistów I miejsce przypadło Weronice Śliwczyńskiej z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Krośnie Odrzańskim, II miejsce Mai Weretko z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Krośnie Odrzańskim, a III Emilii Czekajło reprezentującej Szkołę Podstawową nr 3 w Krośnie Odrzańskim. Wyróżnienia otrzymały: Milena Walaszko i Daria Jędrzejczyk ze Szkoły Podstawowej w Wężyskach.

  Festiwal wprowadził uczniów w duchowy nastrój świąt, a jednocześnie stworzył możliwość, aby w rodzinnym gronie, podczas wieczerzy Wigilijnej zaśpiewać znane kolędy przygotowane na festiwalowy występ.

  - Jest wiele różnych konkursów wiedzy i olimpiad, a my pomyśleliśmy o organizacji festiwalu kolęd i pastorałek, którego celem jest kultywowanie tradycji śpiewu pięknych bożonarodzeniowych pieśni, znanych nam z Kościoła i współczesnych utworów chętnie śpiewanych przez dzieci. Chcielibyśmy, żeby czas świąt nie kojarzył się tylko z wielkimi przecenami w supermarketach, dużymi zakupami i sprzątaniem, ale z tym co jest najpiękniejsze w świętach Bożego Narodzenia, z rodziną, kolędowaniem i przede wszystkim uczczeniem Zbawiciela, który przyszedł w noc betlejemską - powiedziała Iwona Skołozubow, dyrektor szkoły w Wężyskach.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół