• facebook
 • rss
 • Opłatek diecezjalnej Akcji Katolickiej

  Krzysztof Król

  dodane 13.01.2018 18:10

  - Trzeba sobie życzyć: bądź jak Bóg, czyli stań się człowiekiem - mówił bp Tadeusz Lityński w Rokitnie.

  Spotkanie opłatkowe diecezjalnej Akcji Katolickiej odbyło się 13 stycznia w Rokitnie. Poprzedziła je Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.

  Biskup w homilii przypomniał o potrzebie bycia świadkiem Boga we współczesnym świecie. – Dlatego trzeba sobie życzyć: bądź jak Bóg, czyli stań się człowiekiem. Jakim człowiekiem? Żeby daleko nie szukać i odwołać się do znanej nam nauki katechizmowej – człowiekiem, który będzie realizował trzy cnoty boskie: wiarę, nadzieję i miłość – mówił bp Lityński.

  – Trzeba być człowiekiem wiary. Człowiek wiary to człowiek, który się modli, prowadzi dialog, który przez modlitwę jest w bliskości Boga – dodał.

  Pasterz diecezji zachęcił również uczestników spotkania do wsłuchania się, na wzór Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, w głos Boga. – Bóg pragnie nam podpowiedzieć, zaprosić, abyśmy szukali każdego dnia okazji do wsłuchiwania się w słowo Boże, do rozważania tego słowa. To ma nas odróżniać od ludzi tego świata. Co mogę zmienić jeszcze w swoim życiu, aby to zasłuchanie w Boga było jeszcze bardziej obecne w moim życiu? A jeśli będzie obecne zasłuchanie w Boże słowo, to tym samym będzie to poddanie się działaniu Ducha Świętego. Tego życzę z całego serca – powiedział biskup na zakończenie.

  Po Mszy św. członkowie Akcji Katolickiej niemal z każdego zakątka diecezji podzieli się opłatkiem. – To wielka radość móc pracować z takimi ludźmi – zauważyła Urszula Furtak, prezes Akcji Katolickiej w Polsce. – Życzę wszystkim otwartości, zauważania potrzeby wspólnoty, odpowiedzialności i odwagi do świadectwa – dodała.

  Przed Mszą św. odbyło się spotkanie Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół