Krok ku kapłaństwu

kk

|

Gość Zielonogórsko-Gorzowski 51/2016

publikacja 15.12.2016 00:00

– Istotą akolitatu jest Eucharystia, która jest źródłem naszego działania. Z niej wypływa energia, która daje mi siły, abym mógł zdobywać szczyty, które odkrywam na drodze codziennego życia – tłumaczy kl. Sebastian Pytlik.

▲	Nowi akolici to (od lewej): Jarosław Łapucha z parafii pw. NMP Królowej Polski w Głogowie, Aleksander Gostyński z parafii  św. Michała Archanioła w Świebodzinie, Rafał Zbrożek z parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach, Sebastian Pytlik z parafii  pw. św. Stanisława BM we Wschowie, Wojciech Przyborowski  z parafii pw. św. Mikołaja w Świebodzicach (diec. świdnicka). ▲ Nowi akolici to (od lewej): Jarosław Łapucha z parafii pw. NMP Królowej Polski w Głogowie, Aleksander Gostyński z parafii św. Michała Archanioła w Świebodzinie, Rafał Zbrożek z parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach, Sebastian Pytlik z parafii pw. św. Stanisława BM we Wschowie, Wojciech Przyborowski z parafii pw. św. Mikołaja w Świebodzicach (diec. świdnicka).
Krzysztof Król /Foto Gość

Pięciu alumnów Wyższego Seminarium Duchownego 8 grudnia przyjęło posługę akolitatu. Mszy św. przewodniczył bp Paweł Socha. – Poprzez tę posługę klerycy są zaproszeni do jeszcze głębszego przeżywania Eucharystii i do budowania Kościoła – wyjaśnia ks. Tadeusz Kuźmicki, ojciec duchowny seminarium. Dla nowych akolitów to dzień ogromnej radości i wdzięczności za dar powołania.

Dostępne jest 19% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.