Dobiegli i zobaczyli

ks. Marcin Siewruk

publikacja 03.04.2018 09:31

870 zawodników, dziesiątki wolontariuszy, miesiące przygotowań. 2 kwietnia ulicami Nowej Soli 10 km trasę VI "Biegu do pustego Grobu" przebiegli zawodowcy i amatorzy.

Dobiegli i zobaczyli Start VI "Biegu do pustego Grobu" ks. Marcin Siewruk /Foto Gość

Zgłoszeń do wielkanocnego biegu organizowanego przez ojców kapucynów było ok. 1200, 983 osoby wykupiły pakiety startowe, a 870 stanęło na starcie. Biegacze mieli do pokonania trasę wokół pięciu nowosolskich kościołów: p.w. św. Antoniego, pw. św. Barbary, pw. św. Józefa Rzemieślnika, pw. Wniebowstąpienia NMP i pw. św. Michała. Przed startem zawodnicy i licznie zebrana publiczność, gorąco dopingująca biegnących, wysłuchali Ewangelii o pustym Grobie Jezusa. Honorowym starterem był bp Paweł Socha, wśród zaproszonych gości pojawił się również Jerzy Górski. Na starcie nie mogła zabraknąć brata Grzegorza Marszałkowskiego, inicjatora biegu, pełniącego obecnie posługę duszpasterską w Krakowie.

Setki osób gorąco dopingowały biegaczy na całej trasie, dodając otuchy do walki, w wielu miejscach dało się głośne wołanie: - Chrystus Zmartwychwstał, prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja!

Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Stachowiak ze Świebodzina, natomiast wśród panów najlepszy okazał się Adam Dreczyński. Bieg do Pustego Grobu był jednocześnie Mistrzostwami Polski Osób Duchownych. Na najwyższym stopniu podium stanął tradycyjnie ks. Michał Dekiert, na drugim miejscu uplasował się ks. Paweł Prüfer, a na trzecim brat Tomasz Grabiec.