Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Towarzyszyć choremu

„Komunikacja z ciężko chorym i jego rodziną” – to temat szkolenia dla kapłanów sprawujących opiekę nad chorymi i cierpiącymi w szpitalach, hospicjach i domach opieki społecznej, jak odbył się 26 września w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

Msza św., wykłady i warsztaty złożyły się na doroczne formacyjne szkolenie kapelanów ośrodków zdrowia, które odbyło się 26 września w sanktuarium w Rokitnie.W spotkaniu wziął udział ordynariusz diecezji bp Stefan Regmunt, który jest członkiem Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych oraz przewodniczący Zespołu ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia. – Zmieniają się uwarunkowania posługi kapelana. Dawniej rodzina wypełniała szereg obowiązków wobec chorego. Dzisiaj rodzina jest albo zagoniona, albo sama przeżywa różne kryzys, dlatego też ksiądz dziś musi spełniać wiele funkcji, nie tylko udzielić sakramentów świętych, ale też towarzyszyć choremu – powiedział bp Regmunt.

Towarzyszyć choremu   W spotkaniu wzięło udział 44 księży Krzysztof Król /GN Wykłady i warsztaty poprowadził dr Dominik Krzyżanowski z Uniwersytetu Medycznego, który podkreśla, że w posłudze duszpasterskiej niezwykle ważna jest obecność przy chorym i chęć towarzyszenia. – Wszystkie aspekty w posłudze są istotne, ale trzeba przede wszystkim zauważyć człowieka i pośród wielu obowiązków duszpasterskich znaleźć dla niego czas – zauważa dr Dominik Krzyżanowski.

Duszpasterzem służby zdrowia w naszej diecezji jest ks. Andrzej Piela.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy