3:1 dla Paradyża przejdź do galerii

Postawili kropkę nad "i". Paradyscy klerycy dostali się do finału Ogólnopolskich Mistrzostw Wyższych Seminariów Diecezjalnych i Zakonnych w Piłce Nożnej.

W pierwszym meczu klerycy Wyższego Seminarium Duchownego z Paradyża pokonali drużynę z Krakowa 2:1. W drugim, już u siebie, także nie dali szans rywalom, wygrywając 3:1. I to alumni naszej diecezji pojadą w maju na finał do Siedlec.

Mecz nie zaczął się jednak dobrze. Paradyscy klerycy stracili bramkę zaraz na początku meczu z rzutu wolnego. Piłka wpadła tuż pod poprzeczką i bramkarz nie miał żadnych szans. Mimo straty gola nasza drużyna nie załamała się i już po 35. minucie padł gol wyrównujący w wykonaniu kleryka Tomasza Błażuka. – W drugiej połowie poszliśmy za ciosem. Po pięknej asyście ojca duchownego ks. Tadeusza Kuźmickiego bramkę strzelił dk. Barnaba Dębicki na 2:1. Trzeciego gola po prostopadłym podaniu, pięknym strzałem w okienko, strzelił Seweryn Szczotko – relacjonuje kapitan Łukasz Balcar.

Ale nie samym meczem żyje kleryk. – Warto podkreślić trzy ważne aspekty. Po pierwsze braterskie spotkanie ze wspólnotą z Krakowa. Po drugie obecność i wsparcie mieszkańców Jordanowa i Gościkowa na meczu. I po trzecie doping mieszkańców ośrodka dla osób uzależnionych z Jordanowa – podkreśla kapitan.

Zwycięski skład to: dk. Adam Skubis, Michał Doligała, Mateusz Kisiel, Konrad Jasiewicz, Tomasz Błażuk, Grzegorz Zajadlak, Paweł Mikołajczak, dk. Barnaba Dębicki, Łukasz Bajcar, Seweryn Szczotko rez. Bartosz Prokop, ks. Tadeusz Kuźmicki, Marcin Woźniak, Dawid Żelek.