Nowy numer 49/2020 Archiwum

Zapaleni miłosierdziem

Gimnazjum w Bojadłach nosi imię Jana Pawła II. Uczniowie wybrali patrona szkoły w 2003 roku przez głosowanie.

Uroczyste nadanie imienia szkole oraz wręczenie i poświęcenie sztandaru odbyło się 25 października 2005 r. W szkole do której roku szkolnym 2013/2014 uczęszcza 113 uczniów działa Szkolne Koło Caritas, co piąty uczeń jest wolontariuszem. Postać patrona szkoły mobilizuje młodzież do angażowania się w projekty charytatywne - pomoc w świetlicach środowiskowych w Bojadłach i Klenicy, odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej, zbiórki dla potrzebujących.

- Zbieraliśmy fundusze na paczki świąteczne, radość małych dzieci była nie do opisania - powiedział Bartek Pasek z III klasy. Wolontariusze SKC w ubiegłych latach brali udział w pielgrzymce do Krakowa na spotkanie z papieżem Benedyktem XVI, oraz uczestniczyli w obozach szkoleniowych w Niemczech (Anahütte).W 2012 r. nauczyciele i uczniowie gimnazjum z Bojadeł wzięli udział w ogólnopolskiej pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze. - To było dla nas wielkie przeżycie uczestniczyć w spotkaniu ok. 20 tys. uczniów, studentów i nauczycieli reprezentujących ponad 400 szkół. Czuliśmy się wyróżnieni, że możemy znaleźć się w takim towarzystwie - powiedziała Maria Chrostecka-Paluch. W wieczór poprzedzający uroczystości kanonizacyjne bł. Jana Pawła II w Rzymie, młodzież gimnazjalna poprowadzi czuwanie modlitewne w kościele parafialnym w Bojadłach.

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.