Nowy numer 44/2020 Archiwum

W hołdzie Janowi Pawłowi II

W Niedzielę Palmową, 13 kwietnia w kościele pw. Ducha Św. w Zielonej Górze odbył się recital, który był hołdem dla bł. Jana Pawła II.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w ramach Diecezjalnego Dnia Młodych w Zielonej Górze zorganizowało recital poświęcony bł. Karolinie.  W obecnym roku obchodzimy jubileusz 100-lecia śmierci bł. Karoliny (trwa jej proces kanonizacyjny) oraz już za dwa tygodnie – kanonizację bł. Jana Pawła II, który ją beatyfikował.

Recital poprowadził Piotr Barczak, radny Zielonej Góry, który podczas wprowadzenia nawiązał do faktu, iż Rada Miasta Zielona Góra ogłosiła rok 2014, rokiem Jana Pawła II. Dodał również, że tego typu inicjatywy przybliżają sylwetkę papieża Polaka w tym ważnym czasie, kiedy oczy całego świata zwrócone są na tą właśnie postać. Jednocześnie wspomniał o tym, iż Senat RP uczcił bł. Karolinę specjalną uchwałą z okazji 25-lecia jej beatyfikacji.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.