Nowy numer 41/2019 Archiwum

Nocą do Jutrzenki Nadziei

Piesza pielgrzymka z Głogowa do Grodowca odbyła się w nocy z 30 kwietnia na 1 maja. Ponad 100 osób wyruszyło, by dziękować za dar kanonizacji Jana Pawła II.

Pielgrzymi wyruszyli o północy i idąc przez m.in. Szczyglice, Obiszów i Żuków pokonali blisko 20 km, by 1 maja uczestniczyć w uroczystej dziękczynnej Eucharystii w Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu. – Chcemy m.in. podczas tej pielgrzymki wspominać Jana Pawła II, modlić się przez niego do Pana Boga i rozważać jego przemyślenia nad Tajemnicami Różańcowymi. Idziemy do Jutrzenki Nadziei, do Grodowca. Papież także był i jest nadzieją dla Polaków – mówi ks. Piotr Wadowski.

Na nocną wędrówkę wybrali się nie tylko głogowianie, ale również mieszkańcy pobliskich miejscowości, a także wierni z parafii w Grodowcu. – W tej pielgrzymce idę już drugi raz. Pomimo, że jest noc nie chce się spać i nie odczuwa się zmęczenia. Śpiewamy, modlimy się, jest czas na przemyślenia. Cieszymy się, że Jan Paweł II jest święty – mówi Renata Łabarewicz z Głogowa. – Do pójścia na pielgrzymkę zachęciła mnie moja ciocia i kuzynka. Idę podziękować za ojca świętego i chcę prosić o zdrowie dla chorego syna – dodaje Zuzanna Młodawska ze Starej Rzeki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.