Nowy numer 42/2020 Archiwum

Błogosławiony - co to znaczy?

Jutro w Zielonej Górze, w ramach duchowego przygotowania do ŚDM 2016, odbędzie się konferencja biblijno-formacyjna pt. "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą".

Konferencja przeznaczona jest przede wszystkim dla młodzieży skupionej w grupach modlitewnych, stowarzyszeniach, ruchach, wspólnotach, duszpasterstwach akademickich i parafialnych. Organizatorzy zapraszają także wszystkich innych zainteresowanych.

- Osiem Błogosławieństw to program życia pozostawiony nam przez Chrystusa, czasami nazywa się je także konstytucją królestwa Bożego. W drodze do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 papież Franciszek zachęca nas do rozważania poszczególnych błogosławieństw - wyjaśnia ks. Andrzej Draguła, dyrektor Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein.

- W tym roku winniśmy skupić się na słowach: "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. Podczas konferencji chcemy odpowiedzieć na cztery pytania: Co to znaczy być błogosławionym? Czym jest czystość duchowa? Czym jest serce człowieka? I co to znaczy oglądać Boga? - dodaje.

W ramach konferencji odbędą się cztery wykłady. Wygłoszą je: ks. dr Łukasz Łaszkiewicz (Paradyż), ks. dr Mariusz Jagielski (Zielona Góra), s. dr Judyta Pudełko (Warszawa), ks. dr Mirosław Tykfer (Poznań). Zaplanowana jest także dyskusja panelowa zatytułowana: "Czystość serca w świecie współczesnym”. Na koniec organizatorzy zapraszają wszystkich do wspólnej modlitwy uwielbienia.

Spotkanie odbędzie się w auli Jasnogórskiej przy parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Początek o godz. 16.

Konferencję organizują Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein oraz Kuria Diecezjalna (Wydział Duszpasterski, Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży) przy wsparciu Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama