Nowy numer 2/2021 Archiwum

Odkryjmy (nie)znane

Młodzież nie chce czytać Pisma Świętego? Oni chcą czytać i to ze zrozumieniem.

W Zielonej Górze 22 kwietnia odbyły się warsztaty biblijne dla młodzieży, która w najbliższy wtorek weźmie udział w XX Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej dla szkół ponadgimnazjalnych organizowanym przez Civitas Christiana.

Warsztaty poprowadził biblista z paradyskiego seminarium ks. Łukasz Łaszkiewicz wraz klerykami.

– Kiedy rok temu po raz pierwszy pomagałem w organizacji konkursu to pan Piotr Jankowiak zaproponował, abyśmy po konkursie zrobili takie warsztaty biblijne. Wtedy to się nie udało, ale postanowiliśmy coś takiego zrobić w tym roku udało się i to jeszcze przed konkursem – wyjaśnia ks. Łukasz Łaszkiewicz.

Z inicjatywy skorzystało 18 osób z ośmiu szkół. – Jestem zaskoczony, że od razu tyle osób odpowiedziało na naszą propozycję, a z drugiej strony, że to jest fantastyczna młodzież. Widać, że modlą się na co dzień i czytają Pismo Święte. Oni chcą rzeczywiście czegoś więcej – zauważa ks. Łaszkiewicz.

„Odkryjmy (nie)znane” – to hasło jednodniowych warsztatów. – Czasami nam się wydaje, że Pismo Święte jest już znane dla nas i nic nie dowiemy się z danego fragmentu. Okazuje się, że kiedy wchodzimy trochę głębiej w tekst biblijny, to pojawia się sporo rzeczy, których nie do końca rozumiemy – zauważa biblista.

– Podczas warsztatów daliśmy uczestnikom narzędzia, jak poradzić sobie z tekstem, kiedy czegoś nie rozumiemy w ewangelii. Nie dostali od nas tylko suchego wykładu, ale sami mogli zobaczyć jaką metodą możemy szukać odpowiedzi – dodaje.

W warsztatach wzięli uczniowie nie tylko z Zielonej Góry, ale też z Nowej Soli, Gorzowa Wlkp., Lubska, Świebodzina, Sulechowa, Rogozińca.

– Super! Warto było przyjechać. To spotkanie dało moc. Myśleliśmy, że to będzie bardzo teoretyczne, a okazało się, że to było bardziej duchowe przeżycie. Na pewno te warsztaty pomogą nam w interpretować Pismo Święte. Staram się codziennie czytać Słowo Boże. Choćby krótki fragment – wyjaśnia Agnieszka Malaczewska z Nowej Soli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama