Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zostań biblijnym głosicielem

Usiądź przy łóżku chorego i przeczytaj Pismo Święte. Hasło adwentowej akcji to: "A Słowo stało się ciałem i cierpiało między nami".

Akcja to inicjatywa Katolickiego Stowarzyszenia uBIBLIJNIEni.pl oraz Fundacji Hospicyjnej „Dajmy Nadzieję” ze Słubic.

Organizatorzy chcą zachęcić w Adwencie jak największą liczbę osób do pójścia do szpitali, hospicjów, miejsc opieki czy po prostu do domów, aby tam poczytać chorym Pismo Święte. – Hasło nawiązuje do prologu Ewangelii według św. Jana. Nowy rok duszpasterski w Kościele niesie ze sobą nowe przesłanie: „Idźcie i głoście”, a my z ogromną radością wpisujemy się w działalność Kościoła – wyjaśnia Adam Runiewicz z Fundacji Hospicyjnej „Dajmy Nadzieję”.

– Czytając Pismo Święte chorym, chcemy nieść im nadzieję, w której odnajdą sens swojej obecnej sytuacji, ale także w duchu chrześcijańskim przygotują się na te radosne święta – dodaje.

Stowarzyszenie chce nieść słowo Boże wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. – Jestem przekonany, że człowiek chory szuka oparcia i pocieszenia w swojej niełatwej sytuacji. Dlatego w sytuacji, w której nie może przyjść do kościoła, my, jako wspólnota Kościoła, chcemy przyjść do niego i zanieść mu ten cenny skarb, jakim jest słowo Boże – wyjaśnia ks. Łukasz Łaszkiewicz z Katolickiego Stowarzyszenia uBIBLIJNIEni.pl.

Akcja zostanie zainaugurowana 16 grudnia w nowosolskim szpitalu. Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki wolontariuszom rozprzestrzeni się na całą diecezję. – Chcemy, żeby to właśnie młodzież wraz ze swoimi nauczycielami, katechetami, duszpasterzami podjęła to wyzwanie jako „biblijni głosiciele” – zachęca Adam Runiewicz.

Każdy, kto zgłosi się do 9 grudnia, otrzyma materiały przygotowane przez Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl.

Inicjatywę koordynuje ks. Grzegorz Irski. Telefon kontaktowy: 697 793 845.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama