Nowy numer 46/2018 Archiwum

Ogromny odzew i dobre przygotowanie

Swoją wiedzą o Piśmie Świętym zawstydziliby zapewne niejednego dorosłego. 6 i 7 kwietnia odbył się finał konkursu "Biblista Junior" i "Młody Biblista".

W Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu odbył się finał pierwszej edycji Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej: „Biblista Junior” dla szkół podstawowych oraz „Młody Biblista” dla gimnazjalistów.

Wśród młodszych do ścisłego finału w Paradyżu dostało się 66 osób z niemal każdego zakątka diecezji, natomiast w gimnazjalnym o miano najlepszego znawcy biblii wzięło udział 46 osób. – Jesteśmy zbudowani ogromnym odzewem, ale też przygotowaniem – wyjaśnia Wioletta Matunin, współorganizatorka i miejscowa katechetka.

Konkurs to inicjatywa Katolickiego Stowarzyszenia uBIBLIJNIEni.pl. – Chcieliśmy wypełnić pustą przestrzeń, ponieważ konkursu dla szkół podstawowych i gimnazjalnych na poziomie diecezjalnym do tej pory nie było. Przede wszystkim jednak chcieliśmy dotrzeć ze Słowem Bożym do młodych ludzi. Jesteśmy przekonani, że te konkursy będą miały nie tylko wymiar zdobywania wiedzy, ale takiego też oddziaływania na życie już teraz, a z pewnością też w życiu dorosłym – wyjaśnia ks. dr Łukasz Łaszkiewicz, przewodniczący stowarzyszenia.

Młodsi musieli zmierzyć się z Ewangelią według św. Jana i ten finał odbył się 6 kwietnia. Najlepsi znawcy Pisma Świętego to: Jakub Czaplicki z SP nr 24 w Zielonej Górze (I m), Katarzyna Matunin z SP nr 6 w Świebodzinie (II m) i Mikołaj Lisiecki z SP nr 1 w Zielonej Górze (III m).

Natomiast starsi koledzy musieli dodatkowo zapoznać się z listami św. Jana Apostoła. Gimnazjaliści rywalizowali dzień później. Tu najlepszy okazał się Patryk Świgoń z Gimnazjum nr 3 w Świebodzinie, drugie miejsce zajęła Joanna Palczewska z Gimnazjum nr 3 w Świebodzinie, a trzecie Albert Piórkowski z Gimnazjum nr 9 w Gorzowie Wlkp.

Za konkurs odpowiedzialny był ks. dr Andrzej Maciejewski, który jest wiceprzewodniczącym stowarzyszenia.

(Wkrótce fotorelacja)

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy