Nowy numer 46/2018 Archiwum

Ubiblijniać codzienne życie

Już jutro, 22 kwietnia, w paradyskim seminarium Święto Biblii? To propozycja dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Święto Biblii – co to takiego? – To spotkanie wokół Słowa Bożego. Mamy w Kościele różne uroczystości, wspominamy ważne wydarzenia z życia Jezusa i nie tylko. Święto Biblii to dzień, w którym dziękujemy Bogu za Jego Słowo, które nam dał. Biblia jest księgą życia i chcemy ją adorować – wyjaśnia ks. Łukasz Łaszkiewicz ze Katolickiego Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl

– Nasze święto jest podobne do żydowskiego święta „Simchat Tora”, kiedy to Żydzi wychodzą na ulice z księgą Tory i tańczą wokół niej, śpiewają i cieszą się, dziękując Bogu za dar Słowa – dodaje.

Organizatorzy zapraszają każdego, kto chce się spotkać w radosnej atmosferze wokół Słowa Bożego. – Dla najmłodszych będą biblijne zabawy, a także zamki dmuchane. Dla młodzieży mamy fantastyczny film oraz relację fotograficzną z konkursów biblijnych, jakie prowadziliśmy w ostatnim czasie. Natomiast dla dorosłych będzie konferencja biblijna i prezentacja naszego Stowarzyszenia – wyjaśnia ks. Łukasz Łaszkiewicz.

– Warto przyjechać, aby się spotkać. Gdzie dwaj albo trzej zebrani są w imię Jezusa (i wokół Jego Słowa), On sam jest pośród nich Chcemy tę obecność Boga, zwłaszcza w żywym Słowie, przekładać najpierw na wzajemne relacje i budowanie wspólnoty. Ponadto chcemy - jak zachęca nas Kościół w Polsce w tym roku: iść i głosić. Konkretną formą odpowiedzi na to wezwanie jest działalność naszego Stowarzyszenia. W Święto Biblii będzie można także formalnie do nas dołączyć, aby współtworzyć z nami dobre dzieła, aby ubiblijniać nasze codzienne życie – dodaje.

Ramowy plan spotkania:

  • 10.00 – nabożeństwo biblijne
  • 10.40 – przerwa na kawę i herbatę
  • 11.00 – konferencja biblijna i prezentacja Stowarzyszenia (dla starszych), lajkowy film (dla młodzieży), gry i zabawy (dla dzieci)
  • 12.15 – przygotowanie do Eucharystii
  • 12.30 – EUCHARYSTIA
  • 13.30 – posiłek i wspólne świętowanie
  • 14.15 – gry i zabawy (dla dzieci)
  • 14.30 – występ zespołu „Bona Fides”
  • 15.00 – zakończenie
« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy