Nowy numer 42/2019 Archiwum

Weźcie i czytajcie

W Narodowym Dniu Czytania Pisma Świętego w parafii pw. Macierzyństwa NMP w Zbąszynku czytane są fragmenty Listu do Rzymian autorstwa św. Pawła z Tarsu.

Przed każdą Mszą św. młodzież i członkowie Akcji Katolickiej prezentują 3 rozdziały rozpoczynające nowotestamentalny List do Rzymian. Parafianie mają okazję słuchać przez 30 minut treści listu św. Pawła.

15 kwietnia jest Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego, a jednocześnie niedzielą rozpoczynającą X Tydzień Biblijny, którego hasłem przewodnim są słowa z Ewangelii św. Jana: „Weźmijcie Ducha Świętego”.

– Zmartwychwstały Chrystus wypowiedział te słowa do apostołów, udzielając im Ducha, aby w Jego mocy posługiwali w Kościele. Mamy w sobie wiele darów udzielonych przez Ducha Świętego w sakramentach. Jesteśmy nimi napełnieni i możemy to odkrywać przez czytanie Pisma Świętego, a także doświadczając mocy Ducha podczas lektury świętej Księgi – mówił ks. Łukasz Łaszkiewicz, przewodniczący Stowarzyszenia "uBIBLIJNIEni.pl".

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL