Nowy numer 23/2020 Archiwum

Homo homini... bratem

Nie robią tego dla nagród, ale warto ich docenić, bo naprawdę na to zasługują. I po, by pokazać światu, że miłość bliźniego to nie przeżytek! Co roku pasterz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej wręcza statuetki „Człowiek Człowiekowi”. W tym roku już 20. raz. To wyróżnienie za szczególne osiągnięcia w działalności charytatywnej inspirowanej duchem ewangelicznym. Kto otrzyma je 27 kwietnia?

Ks. Jerzy Szakiel

Wnioskodawca: parafialny Zespół Caritas parafii pw. św. Jerzego w Niegosławicach.

Ks. kan. Jerzy Szakiel jest przewodniczącym parafialnego zespołu Caritas parafii pw. św. Jerzego w Niegosławicach. To duszpasterz, który zawsze jest obecny w działaniach dobroczynnych Caritas i nie tylko; duchowny, dla którego dobro i szczęście drugiego człowieka są zawsze priorytetem. Jako egzorcysta wspiera w potrzebie rodziny borykające się z problemem opętania przez Złego. Jest postrzegany jako „szczęśliwy kapłan”, który odnalazł sens swojego życia i posługi w duszpasterstwie oraz pomocy drugiemu człowiekowi.

Magdalena Szandurska

Wnioskodawca: Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze.

Pani Magdalena od 13 lat jest wolontariuszem hospicjum oraz stowarzyszenia. Dba o wygodę, wygląd i komfort osób chorych w stadium terminalnym. To osoba o wielkiej empatii, życzliwości i otwartości serca. Nigdy nie oczekuje za swoją posługę wynagrodzenia i podziękowania. Widząc wokół siebie osoby potrzebujące, nie potrafi przejść obojętnie i zawsze wyciąga do nich pomocną dłoń.

S. Aniela Kucińska SMI

Wnioskodawca: Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej Prowincja Polska.

Siostra Aniela pełni funkcję dyrektora Domu Dziecka w Klenicy. Jej postawę charakteryzuje nie czas pracy, a dyspozycyjność i służba drugiemu człowiekowi przez znaczną część doby. Swoją skromnością, życzliwością, pozytywnym nastawieniem do świata zaraża wszystkich wokół. Jest nadzieją i wzorem do naśladowania nie tylko dla swoich podopiecznych, ale także dla osób przypadkowo spotkanych. Ponadto jej fachowa wiedza terapeutyczna pomaga wielu ludziom wyjść z nałogu i dramatu życia.

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama