Nowy numer 23/2020 Archiwum

Homo homini... bratem

Nie robią tego dla nagród, ale warto ich docenić, bo naprawdę na to zasługują. I po, by pokazać światu, że miłość bliźniego to nie przeżytek! Co roku pasterz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej wręcza statuetki „Człowiek Człowiekowi”. W tym roku już 20. raz. To wyróżnienie za szczególne osiągnięcia w działalności charytatywnej inspirowanej duchem ewangelicznym. Kto otrzyma je 27 kwietnia?

Kategoria organizacja pozarządowa

Koło Gospodyń Wiejskich w Nowym Kramsku

Wnioskodawca: parafialny zespół Caritas parafii pw. Narodzenia NMP w Nowym Kramsku.

Koło Gospodyń Wiejskich w Nowym Kramsku prowadzi działalność charytatywną na rzecz lokalnej społeczności od ponad 15 lat. Organizuje we współpracy z parafią i Caritas wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży; podtrzymuje lokalne tradycje i wartości. Monika Jarysz – przewodnicząca koła jest autorytetem w lokalnym środowisku, jest także wolontariuszem Caritas od 19 lat. Koło Gospodyń bierze także czynny udział w życiu parafii i całej wspólnoty; jest często motorem działań dla wielu ludzi.

Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Wnioskodawca: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej jest placówką dla osób niepełnosprawnych działającą od ponad 25 lat. To miejsce, które dla wielu podopiecznych jest drugim domem, gdzie czują się dobrze i bezpiecznie, gdzie posługują ludzie im oddani, życzliwi i otwarci na ich potrzeby, a jednocześnie ludzie przyjmujący i rozumiejący świat osób niepełnosprawnych takim, jaki jest, bez granic i rzeczy niemożliwych. Taka posługa to wielki dar i wzór do naśladowania.

Kategoria darczyńca (firma)

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze

Wnioskodawca: Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze od lat wspiera nie tylko działalność Caritas Diecezjalnej, ale też wielu parafii oraz innych organizacji pozarządowych w całym regionie. Jest to wsparcie finansowe, rzeczowe, ale także edukacyjne skierowane głównie do dzieci i młodzieży. Współpraca z Lasami Państwowymi to czynienie dobra w sposób radosny, pełen entuzjazmu. Wartością bezcenną jest postawa dyrekcji i współpracowników, którzy zawsze są gotowi pomóc drugiemu człowiekowi i dlatego mogą być wzorem i przykładem dla innych instytucji w regionie i w Polsce.

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama