Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ewangelizacja na ulicach miasta

Tysiące zawodników i kibiców od 7 lat uczestniczy w Biegu do Pustego Grobu. Zorganizowana przez braci kapucynów na najwyższym poziomie impreza sportowa jest okazją do świadectwa o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa.

Na trasie publiczność dopingowała przez cały czas. Ludzie przybijali piątkę. Dla najbliższych mój udział w Biegu do Pustego Grobu był zaskoczeniem, a jednocześnie byli bardzo szczęśliwi. Najtrudniej biegło się na 6 i 7 km, gdzie był odkryty teren i silny wiatr wiał prosto w twarz, bardzo szybko traciłem siły, ale gdy zbliżałem się do finiszu, wróciła energia – opowiadał Paweł Wudarczyk z Zielonej Góry, który zajął 2. miejsce w kategorii lekarzy.

Kontekst duchowy

Tysiące ludzi, biegacze, wolontariusze, kibice wzięli udział w ewangelizacji ulicznej już po raz siódmy. To ważne i pełne radości głoszenie najważniejszej prawdy chrześcijańskiej wiary, że Jezus Chrystus zmartwychwstał i Jego grób jest pusty, odbyło się w Poniedziałek Wielkanocny. Wyrażając wdzięczność dla wszystkich uczestników imprezy, bp Tadeusz Lityński powiedział: – Bardzo ważny jest kontekst biegu, odbywającego się w okresie wielkanocnym.

Biegacze, świadkowie wiary przyznają, że są tutaj nie tylko dla sportu i rywalizacji, ale biegną też do pustego grobu z wiarą, jako świadkowie, podobnie jak Piotr, Jan, niewiasty – żeby wrócić do domu z jeszcze większym przekonaniem o zmartwychwstaniu. 

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL