Nowy numer 48/2020 Archiwum

Rycerze i rycerki Pana Jezusa

Ks. Bartłomiej Rybacki zauważa, że w dzisiejszych czasach to dziecko często jest apostołem w swoim domu rodzinnym.

Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko zaprosić na Diecezjalny Zjazd Eucharystycznego Ruchu Młodych…

8 czerwca rozpoczniemy Mszą św. w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie, a później przejdziemy pod figurę Chrystusa Króla, gdzie będzie czas zabawy i integracji. To zaproszenie kierujemy również do scholii parafialnych, które działają w wielu kościołach naszej diecezji. Wszyscy ich członkowie przecież troszczą się o ten sam cel – dobre przeżycie Eucharystii. A jednak często nie znają się nawzajem.

Rozpoczął się czas przystępowania do I Komunii Świętej. To chyba dobra okazja, aby zachęcić swoje dziecko do wejścia w jakąś wspólnotę.

Oczywiście! ERM jest dobrą odpowiedzią Kościoła na problemy współczesnego świata. Pomaga pogłębić dziecku jego wiarę. To, co zaszczepimy w najmłodszych, zaowocuje w ich dorosłym życiu. ERM pokazuje, jak pomaga oderwać na chwilę wzrok od smartfona i telewizora, a spojrzeć na Pana Boga. Jednocześniej dzieci i młodzież często przyprowadzają do Chrystusa swoich rodziców. Sam niejednokrotnie byłem świadkiem, jak rodzice, dzięki przygotowaniu do I Komunii Świętej swojego dziecka, na nowo odnawiali swoją relację z Bogiem i Kościołem. Byli nawet i tacy, którzy dzięki temu po latach życia tylko w cywilnym związku decydowali się na sakramentalny i dziś z radością przyjmują Komunię! W dzisiejszych czasach to dziecko często jest apostołem w swoim domu rodzinnym i myślę, że ERM jest cennym narzędziem dla najmłodszych rycerzy.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama