Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Ozdobo Paradyża, módl się za nami

Rektor seminarium ks. Dariusz Mazurkiewicz mówi o planowanej koronacji wizerunku Maryi, niezawodności Jej wstawiennictwa i potrzebie modlitwy za młodych, by potrafili odczytać swoje powołanie.

Podczas wspomnianej na początku pielgrzymki poprosił Ksiądz członków Przyjaciół Paradyża o modlitwę w intencji powołań Litanią do MB Paradyskiej. Ale chyba każdy z nas powinien modlić się o nowe powołania?

Troska o powołania jest wpisana w naszą chrześcijańską modlitwę. Ona wybrzmiała już z ust Jezusa w Wieczerniku, gdy modlił się za swoich uczniów, i powinna być również obecna w naszych sercach. Także od niej zależy, czy młodzi ludzie będą potrafili odkrywać powołanie, do którego Bóg ich wzywa. Litania do Matki Bożej Królowej Powołań Kapłańskich, która powstała w naszym seminarium, jest tylko jedną z form tej modlitwy. Myślę, że każdy z nas ma swój sposób zwracania się do Boga. I wierzę, że dzięki tej modlitwie nasze seminarium na nowo zapełni się alumnami gotowymi realizować swoje powołanie. 

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL