Nowy numer 04/2020 Archiwum

Kolęda w polskich i niemieckich akademikach

Trwa wizyta duszpasterska. Jak co roku swoich studentów z Collegium Polonicom w Słubicach i Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą odwiedza duszpasterz akademicki.

Spotkania to okazja do rozmowy o Bogu, Kościele i duszpasterstwie. – Studenci sami podejmują rozmowy i chcą wyjaśniać swoje wątpliwości. Odwiedzam studentów w kampusie studenckim w Słubicach, ale również we Frankfurcie nad Odrą. Jest to okazja do bycia z  nimi „na ich terenie” – wyjaśnia ks. Rafał Mocny, odpowiedzialny za Duszpasterstwo Akademickie Parakletos w Słubicach.

A jak reagowali studenci? Najczęściej bardzo pozytywnie. – Błogosławieństwo, które udzielił ksiądz podczas kolędy, dało mi pewność obecności Boga w domu – podkreśla Aleksandra Gienieczko, studentka prawa na Collegium Polonicum i Uniwersytecie Europejskim Viadrina.

– Kolęda byłą dla nas okazją do przyjrzenia się zasadom wiary i dobrą okazją do spotkania się z przyjaciółmi – zauważa z kolei Agnieszka Kotula i Karolina Kowalik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama