Nowy numer 08/2024 Archiwum

Uroczystość Wszystkich Świętych

Msze św. i procesje w uroczystość Wszystkich Świętych na największych cmentarzach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

  • Zielona Góra: cmentarz przy ul. Wrocławskiej, tzw. nowa część - godz. 12.00 Msza św., a po niej procesja; tzw. stara część - godz. 14.00 procesja, a po jej zakończeniu Msza św. Modlitwom w starej części cmentarza będzie przewodniczył bp Tadeusz Lityński.
  • Gorzów Wlkp.: cmentarz przy ul. Żwirowej - godz. 14.00 procesja od Starej Bramy, a po jej zakończeniu Msza św. Modlitwom będzie przewodniczył bp Adrian Put.
  • Głogów: cmentarz w Brzostowie - godz. 12.30 procesja, a po jej zakończeniu - o godz. 13.00 Msza św.; cmentarz przy ul. Legnickiej - godz. 14.30 procesja, a po niej o godz. 15.00 Msza św. Modlitwom na cmentarzu przy ul. Legnickiej będzie przewodniczył bp Paweł Socha

Procesja z modlitwami za zmarłych na cmentarzu świętokrzyskim w Gorzowie Wlkp. zostanie odprawiona 2 listopada o godz. 16.

W uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada) Kościół oddaje cześć wszystkim świętym, nie tylko oficjalnie wyniesionym do chwały ołtarzy, ale także tym niezliczonym mężczyznom i kobietom, których świętość, ukryta przed światem, znana jest jedynie Bogu. - Czcząc świętych, Kościół składa najpierw dziękczynienie Bogu, który jest źródłem wszelkiej świętości; rozpoznaje również w nich wiernych naśladowców Chrystusa, którzy poprzez swój sposób życia sprawiają, że staje się On współczesny ludziom wszystkich epok. Ponadto święci przypominają swoim przykładem, że każdy wierny jest wezwany do pełni życia chrześcijańskiego oraz do doskonałej miłości i - jak to ujął św. Jan Paweł II - ma dążyć do "wysokiej miary" zwyczajnego życia chrześcijańskiego - wyjaśnia ks. Andrzej Sapieha, rzecznik kurii biskupiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy