My dzieci diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, przychodzimy do Ciebie, Pani Cierpliwie Słuchająca, która od tylu wieków jesteś zasłuchana w głos Ludu Bożego tych ziem. Matko Rokitniańska! Wysłuchaj modlitwy wznoszonej do Ciebie z dziecięcą ufnością i przedstaw je Twemu Synowi, Jezusowi!” – to fragment zawierzenia najmłodszych diecezjan podczas Diecezjalnego Dnia Dziecka Caritas. – Bardzo nam zależy, aby połączyć ten wymiar duchowy z zabawą, ponieważ robimy to w miejscu szczególnym, które jest nazywane duchową stolicą diecezji – podkreśla ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. – Rozpoczynamy Mszą św., aby pokazać, że to spotkanie z Jezusem w Eucharystii powinno być w centrum życia dziecka Bożego – dodaje.
Tego dnia na rokitniańskich błoniach były tańce, gry sportowe, dmuchańce, fotobudka, a nawet alpaki. W organizacji pomogło ok. 70 wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas z różnych zakątków naszej diecezji m.in. Gorzowa Wlkp. , Międzyrzecza, Sulechowa, Jaczowa i z Zielonej Góry. – Super jest to, że dla wolontariuszy wystarczy hasło, że będziemy działać i oni są! – podkreśla z uśmiechem Dominika Łapucha z Centrum Wolontariatu diecezjalnej Caritas. – Zawsze możemy na nich liczyć, gdyby nie oni, to nie moglibyśmy zobaczyć tych wszystkich uśmiechniętych twarzy dzieci, którzy do nas przyjechali. Po prostu mamy najlepszych wolontariuszy na świecie! – dodaje.
Diecezjalny Dzień Dziecka odbył się pod honorowym patronatem bp. Tadeusza Lityńskiego i wojewody lubuskiego - Marka Cebuli.









