Odnowiona świątynia poświęcona

Katarzyna Buganik

publikacja 02.12.2012 21:08

Bp Stefan Regmunt poświęcił 2 grudnia kościół w Nowym Kisielinie

Poświęcenie kościoła w Nowym Kisielinie Poświęcenie kościoła w Nowym Kisielinie
Na początku Eucharystii ks. biskupa powitał proboszcz, dzieci i przedstawiciele parafii. Uroczystość uświetnił śpiew parafialnego chóru.
Katarzyna Buganik/GN

Kościół filialny w Nowym Kisielinie pw. Niepokalanego Serca NMP przez wiele lat był kaplicą, zaadaptowaną z sali wiejskiej. – W 2009 roku rozpoczęliśmy remont, bo groziło zawalenie dachu. Zrobiliśmy m.in. elewację, wieżę, dach oraz wnętrze kościoła: oświetlenie, belki stropowe, ławki i podłogę – wymienia ks. proboszcz Andrzej Brenk.

Z odnowionej świątyni cieszy się nie tylko proboszcz, ale również parafianie. – Jesteśmy bardzo wzruszeni i cieszymy i się z wizyty ks. biskupa, który chciał poświęcić kościół i obejrzeć wyniki naszej pracy. Staraliśmy się wspomóc ten remont ofiarami i własną pracą – mówią Elżbieta i Jacek Rusińscy.

Radość ze spotkania w Nowym Kisielinie wyraził także bp Regmunt, który poświęcił odnowiony kościół i przewodniczył uroczystej Eucharystii. – Bardzo się cieszę, że w dniu, który rozpoczyna nowy rok liturgiczny mogę przebywać w tej wspólnocie. Wykonane tutaj prace budzą we mnie szacunek i podziw. Gratuluję wam tego dzieła – mówił biskup.

Podczas homilii zwrócił również uwagę na rozpoczynający się adwent i hasło nowego roku liturgicznego: „Być solą ziemi w roku wiary”. – Adwent ma przypominać, że oczekujemy powtórnego przyjścia Jezusa Chrystusa i pomóc nam porządkować nasze życie. Być solą ziemi, w to nadawać smak życiu, poprzez kontakty z Bogiem – mówił bp Regmunt.