Obwodnica Nowego Kisielina otwarta

Ks. Witold Lesner

publikacja 11.02.2013 17:41

W poniedziałek 11 lutego lubuscy parlamentarzyści przecięli wstęgę na drodze, która omijać będzie Stary i Nowy Kisielin, ale również umożliwi dojazd do budującego się już Lubuskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Otwarcie obwodnicy Otwarcie obwodnicy
Wstęgę przecięli lubuscy samorządowcy, parlamentarzyści oraz przedstawiciele Uniwersytetu Zielonogórskiego
ks. Witold Lesner/GN

Budowa drogi liczącej dokładnie 3 807,76 m kosztowała 39 704 137,82 zł, z czego 32 687 169,73 zł pochodziła z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Drogę wykonała firma Budimex. - To niezbędna inwestycja w zakresie poprawy infrastruktury transportowej dla Lubuskiego Parku Naukowo-Technologicznego - mówiła podczas uroczystości marszałek województwa Elżbieta Polak. – Poprawi także dostępność komunikacyjną w regionie, bo droga poprowadzi do mostu w Milsku, którego budowa znalazła się na liście kluczowych inwestycji dla regionu do 2020 roku – podkreśliła marszałek.

Przed uroczystym przecięciem wstęgi obwodnicę poświęcił bp Stefan Regmunt. - Jak każda droga, tak również i ta, niech daje nowe możliwości spotkań ludzi między sobą. Niech to będzie droga bezpieczna, bez wypadków - powiedział biskup.

Tuż po przecięciu wstęgi pojawiły się pierwsze samochody. Kierowcy pierwszych trzech otrzymali od pani marszałek prezenty. - Jedzie się naprawdę dobrze. Teraz do domu będę mogła jeździć o wiele szybciej i wygodniej - powiedziała Iwona Frąckowiak.