Łączy nas jeden Bóg

Katarzyna Buganik/GN

publikacja 01.03.2013 22:15

Rekolekcje wielkopostne mieli 28 lutego i 1 marca uczniowie Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej „Salomon”

Rekolekcje w CHSP Salomon Rekolekcje w CHSP Salomon
W rekolekcjach uczestniczyli wszyscy uczniowie, bez względu na wyznanie, bo celem spotkania było m.in. przybliżenie prawd o miłości Boga do człowieka, zbawieniu ludzi i konsekwencjach grzechu
Katarzyna Buganik/GN

Spotkania prowadziły siostry ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. - Prowadzimy rekolekcje nie tylko głosząc naukę, ale dużo śpiewamy, stosujemy pantomimę i dajemy świadectwo naszego własnego życia - wyjaśnia s. Monika Grabek.

W rekolekcjach uczestniczyli uczniowie różnych wyznań chrześcijańskich m.in. prawosławnego, zielonoświątkowego czy rzymsko-katolickiego. Jak zauważa dyrektor CHSP „Salomon” rekolekcje skierowane do wszystkich dzieci maja łączyć uczniów i przygotować ich do Świąt Wielkanocnych.

- Jesteśmy szkołą międzywyznaniową, dlatego treści chrześcijańskie są ważne i obecne przez cały rok. Z dziećmi dużo rozmawiamy na temat Pana Boga, codziennie się wspólnie modlimy, wszyscy uczniowie mają też raz w tygodniu godzinę biblijną - mówi dyrektor Magdalena Milczarek. - Staramy się pokazywać dzieciom, to co nas łączy, ale też to, co różni, nie wartościując tego. Dla nas ważne jest, żeby dzieci wierzyły w Pana Boga, traktowały go jako Zbawiciela  i Przyjaciela. Uczymy dzieci ,żeby miłość do Pana Boga przekładała się na codzienne relacje z rodzicami, kolegami i nauczycielami – dodaje pani dyrektor.

Rekolekcje bardzo podobały się uczniom. - Siostry były bardzo miłe, odgrywały scenki o Panu Jezusie, były gry i zabawy, oglądaliśmy też filmy - mówi Aleksandra Szarecka. - Najbardziej podobały mi się zabawy i to, jak  wszyscy razem śpiewaliśmy o Panu Bogu - dodaje Marcel Pietrzykowski