Cud, anioł i ostatni rozdział

Krzysztof Król

publikacja 16.03.2013 14:42

Wielkimi krokami zbliża się Festiwal Życia. W Głogowie i Zielonej Górze będzie można zobaczyć przedstawienie kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu składające się z trzech etiud: „Cud”, „Anioł” i „Ostatni rozdział”.

Cud, anioł i ostatni rozdział Dwa lata temu na Festiwalu Życia klerycy zaprezentowali sztukę pt. "Szanowny Panie Boże..." na podstawie "Oskara i Pani Róży" Erica-Emmanuela Schmitta.

Klerycki Teatr „Zdumienie” zaprezentuje nam przedstawienie składające się z trzech etiud: „Cud”, „Anioł” i „Ostatni rozdział”.  – W tym roku pragniemy przedstawić trzy etiudy: "Anioł", "Cud" oraz "Ostatni rozdział". Druga z nich jest już znana przynajmniej części widowni, ponieważ jest to fragment sztuki "Bącza, czyli ostatnia stacja przed końcem końca". Opowiada ona o cudzie, który wydarzył się w małej francuskiej miejscowości Lasquene. "Anioł" traktuje o nadprzyrodzonej obecności wokół nas, z kolei "Ostatni rozdział" dotyka rzeczywistości ostatecznej każdego człowieka: śmierci - zapowiadają klerycy.
 
Dlaczego warto przyjść? - Fenomenem Teatru „Zdumienie” jest to, że tworzą go ludzie z pasją. Nie robimy tego dlatego, że musimy, ale dlatego że chcemy - wyjaśnia Kinga Kaszewska-Brawer.
 
Zapraszamy do obejrzenia spektaklu 19 marca o godzinie 19:30 w Głogowie, w parafii pw. Królowej Polski oraz 20 marca o godzinie 17:00 i 18:30 w Zielonej Górze, na deskach Małej Sceny Teatru Lubuskiego. W Zielonej Górze ilość miejsc ograniczona i trzeba wcześniej zarezerwować sobie miejsce: e-mail: ksmzg@zg.ksm.org.pl lub tel. 68 453 92 73 w godz. 8.00-16.00