Modlitwa za Ojczyznę

Joanna Ruchniewicz-Wywigacz

publikacja 04.05.2013 23:23

W 222. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja mieszkańcy Żar zgromadzili się na rynku miasta. Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawił bp Paweł Socha.

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Msza św. w intencji Ojczyzny na żarskim rynku
Joanna Ruchniewicz-Wywigacz

W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski mieszkańcy Żar zgromadzili się na rynku. Została tam odprawiona polowa Msza św. w intencji Ojczyzny i mieszkańców miasta. Eucharystii przewodniczył bp Paweł Socha wraz z kapłanami - dziekanem ks. kan. Stanisławem Pojnarem i wicedziekanem ks. Janem Poźniakiem. Podczas liturgii śpiewem służył chór „Con Anima” z parafii Wniebowzięcia NMP w Żarach.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele wojska, władz miasta, organizacji kombatanckich, żarskich szkół, Lubuskiego Związku Pszczelarzy. Grała Miejska Orkiestra Dęta Żarskiego Domu Kultury. Uroczystość ta przypomina o zaproszeniu Matki Zbawiciela w ludzką codzienność, w życie społeczne i polityczne naszego kraju. Dokonał tego król Jan Kazimierz, obierając Maryję na Królową Polski. Wiązał ten wybór z troską o sprawiedliwość społeczną i szacunek dla człowieka. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja   Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Msza św. w intencji Ojczyzny na żarskim rynku
Joanna Ruchniewicz-Wywigacz