Kochane Dzieci

Krzysztof Król

publikacja 17.05.2013 11:02

Jak co roku Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, Kuria Diecezjalna oraz Sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie zaprasza najmłodszych na Diecezjalny Dzień Dziecka. Specjalne zaproszenie na ten dzień skierował bp Stefan Regmunt.

Diecezjalny Dzień Dziecka 2013 Diecezjalny Dzień Dziecka 2013
Przyjedź ze swoją pociechą do Sanktuarium Matki Cierpliwie Słuchającej
Reprodukcja: Krzysztof Król /GN

„Bardzo serdecznie zapraszam Was do wzięcia udziału w tym spotkaniu, które odbędzie się 1 czerwca 2013 r. Nasze tegoroczne pielgrzymowanie do Rokitna ma szczególny charakter. W kościele i na lekcjach religii usłyszałyście zapewne o tym, że obchodzimy obecnie Rok Wiary. W ramach rozmaitych diecezjalnych obchodów Roku Wiary nie mogło zabraknąć specjalnego spotkania z Wami, Kochane Dzieci. Wasza wiara i pragnienie życia zgodnie z Bożymi przykazaniami są bardzo miłe Panu Jezusowi. Nasze tegoroczne spotkanie w Rokitnie chcemy więc przeżyć w duchu radosnej wdzięczności za dar wiary. Niech nasza pielgrzymka stanie się wielkim świadectwem naszej przyjaźni z Panem Jezusem” – czytamy w zaproszeniu.

Caritas w Rokitnie spodziewa się ok. 5 tys. dzieci i młodzieży z całej diecezji. Głównym punktem programu będzie oczywiście polowa Msza św. Dzieci przed i po liturgii będą miały okazję zobaczyć przedstawienia w wykonaniu Teatru Małe „CoNieco”. Na tym jednak nie koniec. – Dzieci będą miały do dyspozycji mnóstwo atrakcji: dmuchane zamki i zjeżdżalnie, gry zespołowe, konkursy z nagrodami i wiele innych. Będzie również posiłek, jak i słodkości – zaprasza Anna Maria Fedurek, rzecznik diecezjalnej Caritas.

Zgłaszać grupy zorganizowane można do 24 maja pod numerem telefonu: tel. 68 415 20 01 lub 95 740 20 01. Szczegółowe informacje: www.caritas.zgora.pl