Akcja krwiodawstwa

Ks. Antoni Humeniuk

publikacja 29.10.2013 10:55

Oddaj krew niech stanie się cud – bądź cudem!

Akcja krwiodawstwa W akcji oddawania krwi w Gorzowie Wlkp. wzięły udział 24 osoby ks. Antoni Humeniuk

26 października przy parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Gorzowie Wielkopolskim została przeprowadzona po raz drugi akcja honorowego oddawania krwi. Koordynatorem akcji po raz kolejny był ks. Antoni Humeniuk we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze Oddział Terenowy w Gorzowie Wielkopolskim.

W akcji udział wzięły 24 osoby. Oddało jednak krew 20 osób. Uczestnicy otrzymali symboliczne kropelki krwi oraz „słodkości” zawarte w pakiecie regeneracyjnym. Wśród osób, które oddawały honorowo krew znalazły się również te, które uczyniły to po raz pierwszy w życiu.

- Wyrażam ogromną wdzięczność, tym wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie, aby czynnie włączyć się w tak szczytne dzieło okazane drugiemu człowiekowi. Podziękowania, kieruję również do osób, które pomogły mi w organizacji tego szczytnego przedsięwzięcia oraz ufundowali pamiątkowe gadżety. Mam nadzieję i ufam, że kolejna tego typu akcja, bądź akcje spotkają się z jeszcze większym odzewem mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego - mówi ks. Antoni.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął tym razem Wojewoda Lubuski.