Wyjdź z cienia

Krzysztof Król

publikacja 17.12.2013 09:28

Przejechali pół Polski, aby odebrać światło. Nie byle jakie, bo Betlejemskie Światełko Pokoju, które w całej Polsce zapłonie już po raz siedemnasty.

Wyjdź z cienia Po światło pojechali harcerze z Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Animus”, która działa przy parafii pw. NSPJ w Lubsku Krzysztof Król /GN

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. W Zakopanem, 15 grudnia, polscy harcerze odebrali je z rak słowackich skautów. Wśród nich byli także nasi diecezjanie. Po światło dla żarskiego hufca pojechali m.in. harcerze ZHP na czele z ks. przewodnikiem Adamem Żygadło. – W Zakopanem braliśmy udział w grze miejskiej i warsztatach duchowych, poza tym uczestniczyliśmy w czuwaniu, które zakończyła uroczysta Pasterka w trakcie której otrzymaliśmy Betlejemskie Światło Pokoju – wyjaśnia ks. Adam Żygadło.

W tym roku akcja odbywa się pod hasłem: „Wyjdź z cienia. Pokaż dobro”. Oficjalna delegacją województwa lubuskiego była ta z Hufca Strzelce Krajeńskie ZHP. Oficjalne przekazanie światła dla Chorągwi Ziemi Lubuskiej nastąpi dziś (17 grudnia) o godz. 18.00 w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

Harcerze ZHP przekażą światło m.in. do parafii, urzędów, instytucji i szkół.