W drodze do Jezusa

ks. Marcin Siewruk

publikacja 06.01.2014 17:02

- Świeć gwiazdeczko mała, świeć. Do Jezusa prowadź mnie - śpiewali uczestnicy orszaku w Głogowie.

W drodze do Jezusa Mędrcy przyprowadzili uczestników orszaku w Głogowie do Jezusa ks. Marcin Siewruk /GN

Tysiące mieszkańców Głogowa brało udział w II Orszaku Trzech Króli, który odbył się 6 stycznia, w święto Objawienia Pańskiego. Z poszczególnych kościołów parafialnych miasta wyszły orszaki pod przewodnictwem królów na koniach. Marsz zakończył się przy kościele NMP Królowej Polski na os. Kopernika. Po zakończeniu marszu rozpoczął się spektakl „Betlejem polskie” Lucjana Rydla w wykonaniu aktorów wywodzących się ze wspólnoty parafialnej, w którym jedne z głównych ról zagrali królowie uroczystego orszaku.

Organizatorami orszaku byli głogowscy duszpasterze, którzy zachęcali wszystkich do udział i do przebrania się w różnego rodzaju atrybuty królewskie, anielskie lub kolędnicze.

Poszczególne parafie reprezentowane były przez odpowiednie kolory: wspólnota z Piastowa – czerwony (symbol Ducha Św.), z Kopernika – niebieski (kolor niebiański), ojcowie redemptoryści – zielony (kolor nadziei), parafia św. Mikołaja – biały (symbol czystości), parafia kolegiacka – żółty, złoty (atrybut królewski).

– Jezus jest jedynym Królem, Jezus jest jedynym Panem i Zbawicielem, to dla Jezusa szliśmy dzisiaj w tym królewskim orszaku – powiedział na zakończenie bp Tadeusz Lityński.