Otwarta i poświęcona

Krzysztof Król

publikacja 21.03.2014 22:24

W Nowej Soli 21 marca odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby miejscowej policji. Budynek poświecił bp Stefan Regmunt.

Otwarta i poświęcona

W uroczystościach wziął udział komendant główny policji. – Jesteśmy w miejscu, w którym spełniają się marzenia, moje jako komendanta głównego, żeby stworzyć godziwe warunki pracy i służby policjantom oraz pracownikom cywilnym, a także marzenia 140 pracowników komendy, którzy do tej pory pracowali w ciężkich warunkach. Jestem głęboko przekonany, że lepsze warunki do służby będą wpływały na jeszcze wyższą jakość pracy – powiedział nadinsp. Marek Działoszyński.

Budynek poświęcił bp Stefan Regmunt, który wyraził szacunek dla wszystkich policjantów, którzy dbają o bezpieczeństwo obywateli. „Boże najlepszy nasz Ojcze, prosimy pobłogosław ten nową siedzibę Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli, którą dziś uroczyści otwieramy i oddajemy do użytku. Spraw, aby wszyscy, którzy będą podejmowali pracę w tym miejscu znajdowali tu odpowiednie środowisko do zgodnego z prawem Bożym i ludzkim zapewnienia społeczeństwu bezpieczeństwa, a sobie wzrostu ludzkiego i duchowego oraz satysfakcji z pełnionych obowiązków. Udzielaj pracownikom tej komendy światła Ducha Świętego, Jego darów mądrości i męstwa, aby wiernie wypełniając swoją misję, cieszyli się szacunkiem społeczeństwa i doznawali nieustannie Twojej opieki, a u kresu swoich dni otrzymali nagrodę wiecznego radowania się Tobą” - modlił się biskup.

W uroczystościach wziął udział także ks. prał. Witold Andrzejewski oraz ks. prał. Józef Kocoł.

Budynek powstał na gruncie przekazanym przez samorząd. W czterokondygnacyjnym budynku znajdują się m.in.: pomieszczenia biurowe, gospodarcze, dyżurka, pomieszczenia dla osób zatrzymanych i strzelnica. Obiekt jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W środku znajduje się winda. W nowej komendzie znajdziemy również pokoje przesłuchań oraz „niebieski pokój” dla dzieci. Specjalnie na potrzeby psów policyjnych został stworzony także tor szkoleniowy.

Wartość inwestycji to 29 mln zł. Środki na jej realizację pochodzą z budżetu policji.