Ponad 100 paczek

Krzysztof Król

publikacja 04.04.2014 11:05

Diecezjalna Caritas włączyła się w ogólnopolską akcję "Rodzina Rodzinie dla Ukrainy", która polegała na wysyłania paczek do poszkodowanych i ubogich rodzin ukraińskich.

Ponad 100 paczek Pracownicy Caritas nie tylko koordynowali akcję i zachęcali do wysyłania paczek, ale sami przygotowali jedną z paczek Krzysztof Król /GN

Do końca marca, dzięki Poczcie Polskiej, każdy mógł bezpłatnie wysłać paczkę na Ukrainę zaadresowaną do konkretnej parafii. – Po otrzymaniu z Caritas Polska zweryfikowanej listy od księdza Mariana Popelara z parafii ukraińskiej w miejscowości Rydoduby, Caritas naszej diecezji, głównie poprzez wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas, zachęcała do wysyłania paczek. Również dyrektor naszej Caritas ks. Stanisław Podfigórny oraz pracownicy Caritas wysłali paczkę do jednej z rodzin – wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik prasowy Caritas.

Wysyłane paczki zawierały głównie żywność oraz nową odzież, ale także środki czystości i środki higieniczne. – Często zdarzało się, że w paczkach znajdował się krótki list ze słowami otuchy, pocieszenia, ale także najlepszymi życzeniami przed świętami Wielkiej Nocy. Adresatami paczek były zarówno samotne matki z dziećmi, uczestnicy Majdanu w Kijowie, samotne, starsze, schorowane osoby oraz wielodzietne rodziny z problemem bezrobocia – tłumaczy rzecznik i dodaje: – Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom prywatnym, księżom, parafiom, Parafialnym Zespołom Caritas, placówkom dla dzieciom i innym, którzy włączyli się w naszą akcję.

Łącznie z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zostało wysłanych 107 paczek o łącznej wadze ponad 2100 kg.