Pielgrzymi już w Rokitnie

kk

dodane 21.06.2014 10:40

Trwają uroczystości XXV. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Ich centralnym punktem będzie Msza św. pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Celestino Migliore.

Pielgrzymi już w Rokitnie Pielgrzymi na placu przy rokitniańskiej bazylice gromadzą się już od samego rana Krzysztof Król /GN

Centralnym punktem dzisiejszych sobotnich uroczystości będzie Msza św. o godz. 12.00 sprawowana pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Celestino Migliore, a homilię wygłosi abp Józef Michalik. Za nami już Godzinki. Obecnie trwa różaniec, a wkrótce odbędzie się katecheza ks. Piotra Pawlukiewicza. Po Eucharystii odbędzie się koncert zespołu „Arka Noego”.

Pielgrzymi na placu przy rokitniańskiej bazylice gromadzą się już od samego rana. – Przyjeżdżając do Matki Bożej do Rokitna czuję się jakbym przyjeżdżała do domu mamy na wakacje. W ten szczególny dzień nie wyobrażała sobie, żeby tu nie być. Pielgrzymujemy na odpust różańcowe, na dzień dziecka i w ten szczególny dzień tez chciałam tu być. Przede wszystkim dziękuję dziś Bogu za dar łaski wiary. Oczywiście modlę się w intencji rodziny, o nawrócenie bliskich mi osób – mówi Bogusława Brzezińska z Ośna Lubuskiego.

Niektórzy, tak jak Daniel Mazur z Czerwieńska, przyszli do Rokitna z Pieszą Pielgrzymką Powołaniową. – Z roku na rok idzie coraz więcej osób. Modlę się o powołania. Chciałbym też swoje powołanie odkryć, czy to do kapłaństwa, czy do życia w rodzinie, a może w samotności – mówi Daniel.

 – Jak tu nie być dzisiaj w Rokitnie. 25 lat temu byłam w Rokitnie. Tu siedziałam, to i teraz jestem. Jak doczekałam tego jubileuszu to jestem tutaj, aby podziękować Matce Bożej za te ćwierć wieku opieki w moim życiu. Matka Boża towarzyszy mi w moim życiu na każdym kroku. Bardzo jej dziękuję za rodzinę, za dzieci, wnuków, za wszystko, a całe moje życie – zapewnia Teresa Czerepok z Gorzowa Wlkp.