Warto było poczekać

ks. Marcin Siewruk

publikacja 27.06.2014 00:00

Dwa miesiące po uroczystościach kanonizacyjnych św. Jana Pawła II społeczność szkolna obejrzała interesujący spektakl o życiu Karola Wojtyły - Lolka.

Warto było poczekać "Lolek z ciszy niepokalanej" to sztuka teatralna oparta na wydarzeniach z dzieciństwa św. Jana Pawła II ks. Marcin Siewruk /GN

„Lolek z ciszy niepokalanej” to sztuka według scenariusza Adama Szafrańca przygotowana przez uczniów szkoły podstawowej w Ołoboku. Próby i praca nad przygotowaniem spektaklu trwały od końca marca. 20 młodych aktorów, zaangażowanych w koło teatralne prowadzone przez polonistkę Ingrid Ryzlewicz wystąpiło 26 czerwca przed szkolną publicznością i zaproszonymi gośćmi. Bardzo wyrazista i pełna ekspresji gra aktorska, śpiew na żywo sprawiły, że spektakl okazał się niezwykłym sukcesem.

To ogromna sztuka, zainteresować dzieci do ostatnich godzin roku szkolnego, a w dodatku podjąć temat religijny. Przedstawienie oparte na wydarzeniach z dzieciństwa Karola Wojtyły było interesującą formą katechezy, a jednocześnie doskonałym przykładem włączenia w akcję sceniczną zgromadzonej publiczności. O wartości artystycznej przedstawienia świadczyły ogromne emocje towarzyszące widzom i ich reakcja na zakończenie, najpierw przenikająca cisza, a następnie szczere wołanie: „Chcemy obejrzeć to jeszcze raz!”.

W roku kanonizacji Jana Pawła II społeczność szkoły w Ołoboku przypomniała i uczciła wielkiego Polaka. – Udało się nam, że w tym całym zamieszaniu związanym z zakończeniem roku szkolnego, wygospodarowaliśmy czas na zatrzymanie się, chwilę refleksji – powiedziała Mariola Palczewska, katechetka i pomysłodawczyni przedstawienia.