Światłem napełnił noc

ks. Marcin Siewruk

publikacja 19.12.2014 14:18

Trudno sobie wyobrazić zakończenie Adwentu bez przedstawienia o narodzinach Jezusa Chrystusa. Każdego roku uczniowie zaskakują nowym spektaklem.

Światłem napełnił noc Scena z spektaklu "Jasełkowa łezka-humoreska" ks. Marcin Siewruk /Foto Gość

18 grudnia o godz. 17 sala wiejska w Ołoboku była wypełniona do ostatniego miejsca. Tradycyjnie, już po raz 13., uczniowie ze Szkoły Podstawowej odgrywali przedstawienie jasełkowe. „Jasełkową łezkę-humoreskę” na podstawie scenariusza Adama Szafrańca przedstawili uczniowie III klasy. Mali aktorzy przez wiele tygodni przygotowywali się do występu pod bacznym okiem Marioli Palczewskiej i Lucyny Zieleniewskiej. W grudniowe popołudnie nadszedł oczekiwany moment i odbył się premierowy występ, pełna humoru i refleksji historia narodzenia Jezusa Chrystusa.

– Przyzwyczaiłam się do pracy ze scenariuszami pana Szafrańca, bo są po prostu doskonałe. Zapewniają całą pełnię opowiadanych i przedstawianych wydarzeń i są bezpieczne. Nigdy w scenariuszu nie znajdzie się element, który byłby niezgodny z treścią Bożego Narodzenia, a przy okazji są przepełnione radością i humorem. A dzieci są po prostu cudowne! – powiedziała M. Palczewska, katechetka.

Po przedstawieniu, które wzbudziło aplauz publiczności, uczniowie każdej z klas zaśpiewali wybraną kolędę. Repertuar był zróżnicowany, ale każdy występ był bardzo dobrze przygotowany. Najmłodsze dzieci z zerówki zaśpiewały pastorałkę „Świeć, gwiazdeczko mała, świeć”, pierwszoklasiści z Ia śpiewali kolędę „Dzisiaj w Betlejem”, natomiast z Ib  – „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, dzieci z drugiej klasy przygotowały pastorałkę „Panie Jezu, przyjmij od nas nasze dary”, trzecia klasa odegrała spektakl jasełkowy, uczniowie czwartej przedstawili kolędę w języku niemieckim „Alle Jahre wieder kommt das Christuskind”, piąta klasa śpiewała kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, a uczniowie szóstej wykonali „Wśród nocnej ciszy”.