Hosanna z tira

Katarzyna Buganik

publikacja 29.03.2015 17:54

Śpiew z zespołem ewangelizacyjnym Full of Grace, 4–metrowe palmy przy domach i w rękach strażaków oraz żurek od mieszkańców Ruszowic – tak było m.in. na korowodzie młodych w Jaczowie, który rozpoczął diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodych w Głogowie.

Jaczów Jaczów
W procesji z palmami uczestniczyła nie tylko młodzież, ale również dzieci, dorośli i starsi
Katarzyna Buganik /Foto Gość

Procesja z palmami, wyruszył z parafii pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Jaczowie, do Ruszowic, gdzie mieszkańcy poczęstowali uczestników marszu żurkiem. Następnie korowód wyruszył do Głogowa, gdzie w kościele pw. NMP Królowej Polski była adoracja krzyża i Eucharystia pod przewodnictwem bp Pawła Sochy.

– Hosanna!, Hosanna! – wielbienie Boga to podstawa. Ono daje siłę, bo ludzie dziś są zasmuceni i zatroskani, dlatego musimy ten dzień przeżywać bardzo radośnie. Zapraszamy ludzi starszych, żeby nie bali się przyjść i uwielbić Boga. Przyjeżdża też młodzież z poszczególnych dekanatów, by wspólnie świętować ten dzień. Śpiewa zespół, jest tir, żurek i 4–metrowe palmy – wymienia ks. Piotr Matus, proboszcz parafii pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Jaczowie.

W korowodzie szła nie tylko młodzież. Były też dzieci, dorośli i starsi.

– Dziś jest bardzo kolorowo, każdy ma palmę, cieszymy się i radujemy we wspólnocie, i razem świętujemy ten dzień – mówi Monika Olejnik z Głogowa.

– Jestem kandydatką do bierzmowania i dlatego uczestniczę w korowodzie. Uważam, że to dobre przygotowanie do świąt i radosny czas – dodaje Kasia Zibro z Jaczowa.