Wspólnota krzyża

ks. Marcin Siewruk

publikacja 03.04.2015 22:25

Kilka tysięcy osób wyruszyło o zmierzchu 3 kwietnia spod gorzowskiej katedry ulicami miasta za krzyżem Chrystusa.

Wspólnota krzyża Wspólnota Kościoła dodaje sił do dźwigania krzyża ks. Marcin Siewruk /Foto Gość

Dla wielu gorzowian Wielki Piątek jest okazją do uczestniczenia w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Tradycyjnie rozważania przy 14 stacjach Męki Chrystusa przygotowała młodzież z Liceum Katolickiego im. św. Tomasza z Akwinu. W niesieniu ciężkiego krzyża pomagali mężczyźni i kobiety, młodzież oraz strażacy, policjanci, harcerze i klerycy z Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu.

– Wielu niosących dzisiaj symboliczny krzyż przekonało się, jaki to ogromny trud, a cóż dopiero musiał cierpieć Jezus Chrystus. Jednocześnie doświadczyliśmy, że we wspólnocie można łatwiej poradzić sobie z dźwiganiem krzyża – powiedział bp Stefan Regmunt.

Nabożeństwo pod przewodnictwem bp. Stefana Regmunta zgromadziło wiernych z całego miasta, którzy w atmosferze głębokiej modlitwy i skupienia uczcili tajemnicę Wielkiego Piątku. – Od wielu lat przychodzę na Drogę Krzyżową ulicami Gorzowa Wlkp. Ujmują mnie pełne refleksji rozważania przygotowywane przez młodzież i modlitwa tak dużej grupy ludzi. Dzisiaj jest pogodnie, a pamiętam nabożeństwo sprzed dwóch lat, kiedy padał śnieg. Najważniejsze jest nastawienie, intencja towarzyszenia Jezusowi w Jego drodze na Golgotę – powiedziała Mariola Gąsiorowska z Gorzowa Wlkp.