Z Maryją ulicami Gorzowa

kk

dodane 14.05.2015 00:17

W Gorzowie Wlkp., 13 maja, odbyły się obchody rocznicy zawierzenia miasta Matce Bożej Fatimskiej. Wzięło w nich udział kilkuset mieszkańców.

Z Maryją ulicami Gorzowa Modlitewna procesja ulicami Gorzowa Wlkp. przeszła już po raz dziesiąty Krzysztof Król /Foto Gość

To była już dziesiąta procesja ulicami miasta. - Idziemy z placu Staromiejskiego do katedry. Razem z kapłanami i mieszkańcami odmawiamy modlitwę różańcową - mówił tuż przed rozpoczęciem ks. Zbigniew Kobus, proboszcz katedry.

- Ta modlitwa jest potrzebna naszemu miastu, ale też naszemu państwu, które w tych dniach żyje w klimacie wyborów prezydenckich. Naszej modlitwy potrzebuje też ksiądz biskup Stefan Regmunt, który choruje i prosił nas o tę modlitwę - dodał.

Modlitwie różańcowej przewodził gwardian kapucynów o. Henryk Cieniuch.

Przypomnijmy, w 1996 roku miasto pod opiekę Matce Bożej Fatimskiej oddali miejscowi rajcy. Kilka miesięcy później radni Marek Surmacz i Tadeusz Horbacz przywieźli z Fatimy kopię figury Matki Bożej, którą umieszczono przy kapliczce przy kościele ojców kapucynów.

W katedrze odbyła się Msza św. na zakończenie, której radni odnowili zawierzenie. Oto fragment: „Matko Kościoła! Przyświecaj mieszkańcom Gorzowa Wlkp. i całemu ludowi Bożemu na drogach wiary, nadziei i miłości”.