Rozważali Zmartwychwstanie

Katarzyna Buganik

publikacja 24.05.2015 00:29

Procesja ze świecami i 14 stacji na ulicach miasta, a później Eucharystia z modlitwą wstawienniczą – tak było podczas Lubskiej Drogi Światła, która odbyła się 23 maja.

Droga Światła Droga Światła
Procesja rozpoczęła się w parafii pw. Nawiedzenia NMP i przeszła do kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
Katarzyna Buganik /Foto Gość

– Droga Światła to inicjatywa międzyparafialna. W Wielkim Poście mamy Drogę Krzyżową i przeżywamy 14 stacji Męki Pańskiej, teraz chcemy przeżyć 14 stacji związanych ze Zmartwychwstaniem Pana Jezusa – tłumaczy ks. Daniel Geppert.

– Wieczorne przejście ze światłem odbywa się w klimacie uwielbienia i radości, bo Chrystus jest Światłością, dziś mamy również wigilię Zasłania Ducha Świętego, a ogień to też jeden z symboli Ducha Świętego – dodaje.

Podczas nabożeństwa rozważano 14 wydarzeń, od Zmartwychwstania do Wniebowstąpienia Pana Jezusa, wśród których były m.in.: Zmartwychwstały Chrystus ukazuje się Marii Magdalenie, Jezus objawia się uczniom w drodze do Emaus, Rozpoznanie Pana przy łamaniu chleba. Przy każdym z modlitewnych przystanków czytano fragment z Ewangelii i rozważanie.

W Drodze Światła uczestniczyli wierni obydwu lubskich parafii. Byli m.in. starsi, młodzież, rodziny z dziećmi i harcerze.

– We wspólnocie Kościoła mogę pogłębić wiarę i nauczyć się czegoś nowego. Myślę, że to bardzo dobry pomysł, bo takie nabożeństwo, jak dziś, jednoczy ludzi – zauważa Aleksandra Szklarska. – Chcę dziś chwalić Pana Boga śpiewem. Dla Chrystusa nie ma podziału między parafiami i ważne, żeby modliło się całe Lubsko – dodaje Anita Pieniążek z Oazy Dorosłych.

Nabożeństwo zakończyła Eucharystia z modlitwą wstawienniczą.