Dobrze, że takie coś istnieje

Katarzyna Buganik

publikacja 27.06.2015 16:35

Narty, różaniec Jana Pawła II, papieska stuła i ornat - to m.in. można zobaczyć na mobilnej wystawie papieskiej.

Papieskie muzeum Papieskie muzeum
- Moją uwagę najbardziej przykuwają przedmioty osobiste papieża - mówi Barbara Sołtysiak
Katarzyna Buganik /Foto Gość

Ekspozycja prezentowana jest dziś 27 czerwca w Głogowie. 28 czerwca będzie we Wschowie.

– W muzeum można obejrzeć przedmioty osobiste Jana Pawła II, 18 filmów ukazujących życie ojca świętego oraz plansze przedstawiające wydarzenia z życia i pontyfikatu papieża – mówi Klaudia Pikul z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie.

Ekspozycja, którą ulokowano przy głogowskim kościele pw. NMP Królowej Polski, cieszyła się dużym zainteresowaniem i zwracała uwagę przechodniów.

– Wracałam z cmentarza i zobaczyłam, że obok mojego kościoła jest taka wystawa, dlatego postanowiłam ją obejrzeć. Najbardziej uwagę przykuwają osobiste pamiątki po ojcu świętym – mówi Barbara Sołtysiak.

– Ojciec kochał góry, tak jak ja, dlatego od razu po wejściu do muzeum zwróciłam uwagę na narty i buty górskie. Oprócz tego, te wszystkie zdjęcia na planszach są bardzo interesujące. Dobrze, że takie coś jak mobilne muzeum istnieje. Można wejść na chwilę i czegoś nowego się dowiedzieć. To są pamiątki, które można zobaczyć, ale ważne jest też to, by pamiętać o nauczaniu papieża. Ja często wracam do tekstów Jana Pawła II i książek o nim – dodaje Anna Roman.

Wejście na wystawę jest bezpłatne. Muzeum będzie można oglądać dziś do godz. 18 w Głogowie i 28 czerwca we Wschowie na pl. Zamkowym w godz. 9–13 i 14–18.